Cam Balkonum Ses Alıyor Ne Yapmalıyım ?

Cam Balkonum Ses Alıyor Ne Yapmalıyım ?

Günümüzde dışarının gürültüsünden, yağmurdan, tozdan uzak kalmak isteyen kişiler cam balkon yaptırarak bu konuya çözüm getirmeye çalışmaktadırlar. Fakat cam balkon tek başına bu durumları önlemek adına yeterli olmayabilir. Beklentilerinizi tam manasıyla karşılayacak cam balkon seçenekleri için sitemizdeki modellerimizi inceleyebilirsiniz.

Cam Balkonun Ses Almaması İçin Gereken Özellikler ve Yapılacaklar

Alyans Cam Balkon ve Plise Perde Sistemleri  olarak, cam balkon taktırırken yağmur kanalı, ses yalıtımı gibi özelliklere dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Hâlihazırda sahip olduğunuz cam balkonda bu gibi özellikler yoksa, ses dalgaları camdan ve cam aralarından içeri geçip sizi rahatsız edebilir. Bu duruma çözüm ararken unutulmaması gereken nokta, ses yalıtımı olmayan camlarda bu şikayetin tamamen ortadan kalkmayacağıdır. Sesin geçmesi minimize edilebilir.

Öncelikle cam balkonunuzdaki cam aralıklarını kontrol edin. Kullanılan silikon ya da lastikler yeterince kaliteli değilse, gerekli bariyeri sağlamayacaktır. Bu konuya çözüm olarak silikon takviyesi yapılabilir. Bu sayede boşluklardan gelen ses daha aza indirgenmiş olur.

Cam balkonların bağlantı yerleri de kontrol edilmelidir. Bu alanlardaki açıklıklar da ses dalgalarının geçmesine imkan vermektedir. Mekanizmayı önlemeyecek şekilde, bu alanlardaki açıklıklar da silikon benzeri maddelerle kapatılmalıdır.

Kullanılacak cam balkon perdesinin kumaşı da ses yalıtımını sağlamakta yardımcı olabilir. Kalın bir kumaş tercih edilerek üretilmiş cam balkon perdesi, beklentinizi kısmen de olsa karşılayabilir. Konya cam balkon perdesi seçenekleri arasından, size en uygun olanı bulabileceğinizden eminiz. Konya plise perde modelleri ise hareket özgürlüğü sunan tasarımı ile sizi mutlu edecektir.

Konya Cam Balkon ve Memnuniyet Garantili Sistemler

Firmamız şikayetlerinizi en aza indirgeyecek çözümler ile sizlerleyiz. Kullanım konforunuzu arttıracak özelliklere sahip ürünlerimiz, sizlerin %100 memnuniyeti için tasarlanmaktadır. Geliştirdiğimiz ürünlerimiz ve üstün hizmet anlayışımız ile farkımızı ortaya koyuyoruz.

Konya Plise Perde Sistemleri Nelerdir ? yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.